O mně

 

Dobrý den,

Iva Hyťhová

jmenuji se Iva Hyťhová a vítám Vás na mých webových stránkách, na kterých jsem se rozhodla, že Vám kromě sebe představím základní 3 druhy cvičení, jichž jsem instruktorkou. Cvičení, pohyb jsem měla ráda od dětství, takže není divu, že mě sport provázel celý život až do současnosti.

Po narození dětí jsem si kondici pravidelně udržovala v posilovně a samozřejmě provozováním rekreačních sportů. V roce 2007 jsem se rozhodla, že se o radost ze cvičení a pohybu podělím i s ostatními sportovními nadšenci a tak jsem si udělala instruktorskou licenci na cvičení s flexi-bary. Pak mě zaujalo cvičení Pilates a tak jsem se v roce 2008 přihlásila na instruktorský kurz Pilates. Ještě než jsem na něj stačila odjet, mi vyhřezla meziobratlová ploténka v oblasti bederní páteře. Tato událost mě velmi zaskočila, protože řadu let jsem prováděla cvičení s jasným cílem – udržovat si fyzickou kondici, zamezit bolestem zad a případným úrazům. Vzniklá situace byla pro mě nepochopitelná. Strávila jsem 14 dní v nemocnici na infuzní léčbě a měla jsem dostatek času o všem přemýšlet. Ani lékaři a fyzioterapeuti mi nebyli schopni dát jednoznačnou odpověď na otázku „Proč se mi stal tento úraz, když …?“ Udělala jsem pro sebe závěr, že vše špatné pro něco dobré. Díky tomuto zranění se naučím více respektovat a vnímat vlastní tělo a jeho potřeby, zpět do kondice se dostanu opět cvičením, začnu se orientovat na cvičení zaměřená na prevenci a léčbu bolesti zad, budu mít větší porozumění pro cvičence se zdravotními problémy, vyhřezlá meziobratlová ploténka pro mě bude jasný indikátor kvality mého cvičení,… a tak se stalo. Kurz Pilates jsem absolvovala v daném termínu ve výborné škole Pilates Eriky a Karla Florianových www.skolapilates.cz, již téměř bez problémů a vzápětí začala vést skupinové lekce Pilates ve fitness. V dalším roce jsem objevila stránky MUDr. R. Smíška s SM systémem. Metoda SM systému mě nadchla a hned jsem absolvovala další kurzy. Takto systematicky postupuji, jak bych tak trefně „páteřně“ řekla, obratel po obratli, a díky zpětné vazbě mých klientů se v daných cvičebních programech snažím stále zdokonalovat.

Pokud se ve sportu vytratí vyváženost, dochází k přetěžování našich svalů, kloubů, vazů, různým deformacím, které můžeme vyrovnat neinvazivně – pravidelným a vhodným cvičením nebo invazivně – operací. Před nevyváženými stavy se lze ochránit. Jak? Vyvažováním, hledáním rovnováhy, což je určitě ta nejlepší životní cesta, energie a motivace. Vzhledem k tomu, že má první profese je ekonomie, hledám i v tomto oboru vyvážení a způsoby ochrany před následky nevyvážení, o čemž si můžete více přečíst na mých dalších webových stránkách www.ivazlato.cz. Pojďme tedy společně nalézt vyvážení v oborech, které jsou mi velmi blízké a kterým se věnuji již hezkou řádku let.

Neváhejte proto a kontaktujte mě, jistě společně nalezneme cestu, jak příjemným a účinným způsobem zlepšit Vaši fyzickou a následně i psychickou kondici – „Ve zdravém těle zdravý duch“.

Těším se na Vás
Iva

Můj profil

 • Jméno: Hyťhová Iva
 • Znamení zvěrokruhu: Beran.
 • Profese: Ing. ekonomie, obor finance a úvěr
 • Instruktorem jsem od roku: 2007
 • Jsem instruktorem těchto druhů cvičení: Pilates, cvičení SM systému, Flexi-bar.
 • Proč jsem se rozhodla stát se instruktorem: Měla jsem potřebu předat můj dobrý pocit ze cvičení a pohybu dalším sportovním nadšencům a zároveň sama sebe udržovat v dobré fyzické kondici.
 • Charakteristika mých lekcí: Pestré, pomalé, promyšlené a cíleně zaměřené cvičení na posílení hlubokého stabilizačního systému a všech problematických partií s využitím různých cvičebních pomůcek jako jsou gymbally, overbally, bosu, činky, gumičky, flexi-bary a další, které nabízí dané sportcentrum.
 • Oblíbená hudba: Relaxační, rytmická, klasická, moderní…prostě pestrá.
 • Další zájmy: Mimo sportu všeho druhu historie, památky a architektura, dopravní technika, móda a módní doplňky, výroba šperků, tanec.
 • Oblíbené motto: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“
 • Ideální představa víkendu / dovolené: Být v pohybu s dobrou partou a dobrým jídlem.
 • Oblíbené jídlo: Vinná klobása s bramborovou kaší a jako zákusek chrudimský větrník s pařížským košíčkem nebo zmrzlinový pohár u Itala.
 • Nejhezčí místo na Zemi: Naše země v čele s Prahou.
 • Na co jsem pyšná: Na významné osobnosti českých dějin a současnosti.
 • Nemůžu žít bez: Rodiny a přátel.
 • Nemám ráda: Un-fair hru.
  
© 2012 Iva Hyťhová